100USC2200MEFCSN25X35
Rubycon
Category: Capacitors
LARGE CAN TYPE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 85C Standard, Snap-in Terminal Type. 3000 h 100 V 2200 F -20% to +20% - 3.12 A r.m.s.(85degC) 27 g 25 mm 35 mm