1090C5-28V
CML Innovative Technologies
Category: Panel Mount Indicators
INCANDESCENT INDICATOR 12.7MM 28V; Lamp Base Type:Wire Leaded; Mounting Hole Dia:12.7mm; Current Rating:40mA; Supply Voltage:28V; Lens Shape:Round with Flat Top; Product Range:1090C Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)