1092QC6-28V
Visual Communications Company, LLC
Category: Panel Mount Indicators
PANEL INDICATOR BLUE 28V QC; LED Color:Blue; Operating Voltage:28V; Mounting Hole Dia:12.7mm; Forward Current If:25mA; Luminous Intensity:3.2cd; IP / NEMA Rating:-; Product Range:1092Q Series