10ZLG1000MEFC8X20
Rubycon
MINIATURE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - Load Life: 105°C 1000-5000hours. Ultra Low impedance. 3000 h 10 V 1000 μF -20% to +20% 1600 mA r.m.s.(105degC) -   1.8 g 8 mm 20 mm