1140-220K-RC
J W Miller - A Bourns Inc Company
HIGH CURRENT CHOKE 22UH 21A 10%; Product Range:1140 Series; Inductance:22 H; RMS Current (Irms):16.2A; Saturation Current (Isat):43.7A; DC Resistance Max:9000 ohm; Inductance Tolerance: 10%; Packaging:Each ;RoHS Compliant: Yes