1140-270K-RC
J W Miller - A Bourns Inc Company
HIGH CURRENT CHOKE 27UH 21A 10%; Product Range:1140 Series; Inductance:27 H; RMS Current (Irms):16A; Saturation Current (Isat):39A; DC Resistance Max:0.01ohm; Inductance Tolerance: 10%; Packaging:Each ;RoHS Compliant: Yes