1206N102J101CT
Walsin Technology
Category: Capacitors
CAPACITOR MLCC NP0 1000PF 100V 1206; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance:1000pF; Voltage Rating:100V; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:-; Packaging:Cut Tape; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)