1457K1601BK
Hammond Manufacturing
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE INSTRUMENT ALUMINIUM BLACK; Enclosure Type:Instrument; Enclosure Material:Aluminium; IP Rating:IP65; NEMA Rating:-; External Height - Metric:160mm; External Width - Metric:84mm; External Depth - Metric:44.1mm ;RoHS Compliant: Yes