150D475X9035B2
Vishay
Category: Capacitors
TANTALUM CAPACITOR 4.7UF 35V AXIAL 10%; Capacitance:4.7 F; Voltage Rating:35V; Product Range:150D Series; Capacitance Tolerance: 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Packaging:Each; Lead Spacing:-; ESR:-; No. of Pins:2Pins