1591DTCL
Hammond
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE MULTIPURPOSE; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:Polycarbonate; IP Rating:IP54; NEMA Rating:-; External Height - Metric:50mm; External Width - Metric:80mm; External Depth - Metric:150mm; Body Colour:Unfinished; External Height - Imperial:1.97"; External Width - Imperial:3.2"; External Depth - Imperial:5.91"; Product Range:T Series; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)