160335K250Q-F
Cornell Dubilier
CAPACITOR POLYESTER FILM 3.3UF 250V 10% RADIAL; Capacitance:3.3 F; Voltage Rating VDC:250V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance: 10%; Product Range:160 Series; Capacitor Case Style:-; Packaging:Each ;RoHS Compliant: Yes