160474J250L-F
Cornell Dubilier
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.47UF 250V 10% RADIAL; Capacitance:0.47 F; Voltage Rating VDC:250V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance: 10%; Product Range:160 Series; Capacitor Case Style:-; Packaging:Each;RoHS Compliant: Yes