160474J400N-F
Cornell Dubilier
Category: Capacitors
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.47UF 400V 10% RADIAL; Capacitance:0.47 F; Voltage Rating VDC:400V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance: 10%; Product Range:160 Series; Capacitor Case Style:-; Packaging:Each;RoHS Compliant: Yes