200MXC270MEFCSN22X25
Rubycon
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 270UF 200V 20% RADIAL; Capacitance:270 F; Voltage Rating:200V; Product Range:MXC Series; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105 C; Capacitance Tolerance: 20%; Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm ;RoHS Compliant: Yes