20.3000M/3-P
IMO Precision Controls Ltd
Category: Terminal Blocks
TERMINAL BLOCK WIRE TO BRD 3POS 12AWG; Pitch Spacing:5mm; No. of Positions:3Ways; Wire Size AWG Min:28AWG; Wire Size AWG Max:12AWG; Conductor Area CSA:-; Wire Connection Method:Clamp; Rated Current:15A; Rated Voltage:300V; Block Orientation:Through Hole 45°; Product Range:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); No. of Contacts:3Contacts