206PHC250K
Illinois Capacitor, Inc.
Category: Capacitors
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 20UF 250V 10% AXIAL; Capacitance:20 F; Voltage Rating VDC:250V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: 10%; Product Range:PHC Series; Capacitor Case Style:-; ESR:5ohm ;RoHS Compliant: Yes