20.950MF/6-E
IMO Precision Controls Ltd
Category: Terminal Blocks
TERMINAL BLOCK PLUGGABLE 6POS 14AWG; Pitch Spacing:5mm; No. of Positions:6Ways; Wire Size AWG Min:28AWG; Wire Size AWG Max:14AWG; Conductor Area CSA:2.5mm²; Wire Connection Method:Screw; Rated Current:20A; Rated Voltage:450V; Product Range:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)