224MMR250K
Illinois Capacitor, Inc.
Category: Capacitors
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.22UF 250V 10% RADIAL; Capacitance:0.22 F; Voltage Rating VDC:250V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance: 10%; Product Range:MMR Series; Capacitor Case Style:-; Packaging:Each;RoHS Compliant: Yes