2260B-800-2
Keithley Instruments GmbH
Category: Power Supplies
POWER SUPPLY 1-CH 800V 2.88A PROG; Power Supply Output Type:Programmable; No. of Outputs:1 Output; Output Voltage Min:0V; Output Voltage Max:800V; Output Current Min:0A; Output Current Max:2.88A; Power Rating:720W; Supply Voltage Min:-; Supply Voltage Max:-; Warranty:3 Years; Product Range:2260B Series; Plug Type:-; No. of Outputs:1Outputs