235-1001-FBW
RCD Components Inc.
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 1KOHM 5W 1%; Resistance:1kohm; Product Range:200 Series; Voltage Rating:157V; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 1%; No. of Pins:2Pins