255MABA03KHS
Illinois Capacitor, Inc.
Category: Capacitors
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 2.5UF 475V 10% RADIAL; Capacitance:2.5 F; Voltage Rating VDC:475V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: 10%; Product Range:MAB Series; Capacitor Case Style:- ;RoHS Compliant: Yes