25YXJ4700M16X31.5
Rubycon
MINIATURE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 105C Miniaturized, Long Life, Low impedance. 10000 h 25 V 4700 F -20% to +20% 3450 mA r.m.s.(105degC) - 9.8 g 16 mm 31.5 mm