3613C151K
TE Connectivity
Category: Inductors
Special Order: 3613C 150UH 10% Inductance: 150 µH Current Rating (Max): 105 mA DC Resistance: 9 Ω Inductor Quality Factor: 40 Passive Component Tolerance: 10 % Molded Smd Inductor | 150 µH 105 mA 9 Ω 40 | Part Number: 3613C151K | Internal Number: 1624094-5 | Alias Number: 3613A151K | TE Connectivity
Distributor SKU Stock MOQ 1 10 50 100 1000 10000 Purchase
Technical Specifications
Current Rating (Max) 105
DC Resistance 9
Dimensions 4.5 x 3.2 x 3.2
Element Type Wirewound
Inductance 150
Lead Type Surface Mount Terminals
Mount Style Surface Mount
Operating Temperature Range -30 – 100
Packaging Method Taped & Reeled
Quality Factor 40
Self Resonant Frequency 5
Shielded No
Size Code 1812
Tolerance 10%