487-130806E-66
Deltron Enclosures
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE ALU BLK 130X80X60MM IP66; Enclosure Type:PCB Box; Enclosure Material:Aluminium; IP Rating:IP66; NEMA Rating:-; External Height - Metric:60mm; External Width - Metric:80mm; External Depth - Metric:130mm; Body Colour:Black; External Height - Imperial:2.362"; External Width - Imperial:3.15"; External Depth - Imperial:5.118"; Product Range:-; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016)