487-161609A-66
Deltron Enclosures
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE IP66 DIECAST ALUMINIUM GREY; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:Aluminium; IP Rating:IP66; NEMA Rating:-; External Height - Metric:90mm; External Width - Metric:160mm; External Depth - Metric:160mm; Body Colour:Grey; External Height - Imperial:3.54"; External Width - Imperial:6.3"; External Depth - Imperial:6.3"; Product Range:-; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016)