487-221208A-66
Deltron Enclosures
Category: Enclosures, Boxes and Cases
PCB BOX ENCLOSURE ALUMINIUM GREY; Enclosure Type:PCB Box; Enclosure Material:Aluminium; IP Rating:IP66 IP67; NEMA Rating:-; External Height - Metric:80mm; External Width - Metric:120mm; External Depth - Metric:220mm; Body Colour:Grey; External Height - Imperial:3.15"; External Width - Imperial:4.724"; External Depth - Imperial:8.661"; Product Range:-; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016)