487-261609E-68
Deltron Enclosures
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE ALU BLK 260X160X90MM IP68; Enclosure Type:PCB Box; Enclosure Material:Aluminium; IP Rating:IP68; NEMA Rating:-; External Height - Metric:90mm; External Width - Metric:160mm; External Depth - Metric:260mm; Body Colour:Black; External Height - Imperial:3.543"; External Width - Imperial:6.299"; External Depth - Imperial:10.236"; Product Range:-; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016)