490-141409A-68
Deltron Enclosures
Category: Enclosures, Boxes and Cases
ENCLOSURE MULTIPURPOSE ALUM GREY; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:Aluminium; External Height - Metric:91mm; External Width - Metric:140mm; External Depth - Metric:140mm; IP Rating:IP68; Body Colour:Grey; NEMA Rating:-; External Height - Imperial:3.59"; External Width - Imperial:5.52"; External Depth - Imperial:5.52"; Product Range:490 Series; No. of Switch Holes:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)