501HCA12M0000CAG
Silicon Laboratories (Silicon Labs)
Category: Crystals and Oscillators
OSC 12MHZ ±20PPM 1.8-3.3V SMD; Frequency Nom:12MHz; Frequency Stability + / -:20ppm; Oscillator Case:SMD 3.2mm x 2.5mm; Supply Voltage Nom:3.3V; Product Range:Si50x Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Oscillator Output Compatibility:CMOS; Frequency:12MHz; Frequency Stability:± 20ppm; Load Capacitance:15pF; No. of Pins:4Pins; Oscillator Mounting:SMD; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:1.7V