501HCAM032768BAF
Silicon Laboratories (Silicon Labs)
Category: Crystals and Oscillators
OSC 32.768KHZ ±20PPM 1.8-3.3V SMD; Frequency Nom:32.768kHz; Frequency Stability + / -:20ppm; Oscillator Case:SMD 5mm x 3.2mm; Supply Voltage Nom:3.3V; Product Range:Si50x Series; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Temperature Max:70°C; Oscillator Output Compatibility:CMOS; Frequency:32.768kHz; Frequency Stability:± 20ppm; Load Capacitance:15pF; No. of Pins:4Pins; Oscillator Mounting:SMD; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:1.7V