716W-X2/02
Qualtek Electronics Corporation
Category: Power Entry Connectors
POWER ENTRY RCPT 15A 250VAC QC; Product Range:716W Series; Gender:Receptacle; Voltage Rating:250VAC; Current Rating:15A; Connector Mounting:Panel Mount; Contact Termination Type:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes