745W-15/08
Qualtek Electronics Corporation
Category: Power Entry Connectors
POWER ENTRY RCPT 20A 250VAC QC; Product Range:745W Series; Gender:Receptacle; Voltage Rating:250VAC; Current Rating:20A; Connector Mounting:Panel Mount; Contact Termination Type:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes