810F2K5E
Ohmite
Category: Resistors
RESISTOR WIREWOUND 2.5KOHM 10W 1%; Resistance:2.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:10W; Resistor Element Material:Wirewound; MSL:MSL 1 - Unlimited; Filter Terminals:Axial Leaded; Leaded Process Compatible:Yes