810F2R0E
Ohmite
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 2 OHM 10W 1%; Resistance:2ohm; Power Rating:10W; Voltage Rating:320V; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:89 Series; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient: 50ppm/ C; No. of Pins:2Pins