9007MS10S0300
Telemecanique Sensors
IP67 Single Break Top Plunger Plunger Zamak® Zinc Alloy, NO/NC, 125 V, 240 V. Pole and Throw Configuration: SPDT. Maximum Current: 10 A. Maximum DC Voltage: 28V. Connection Type: Pre Cabled. Series: 9007. Terminal Type: Cable. Length: 44.4mm. Width: 40.1mm. Minimum Operating Temperature: -40°C. MPN: 9007MS10S0300, Telemecanique Sensors