960-27-28-S-AB-0
Heico Lighting
Category: Heat Sinks
HEAT SINK, ALUMINIUM ALLOY, 1.1", BGA; Thermal Resistance:-; Packages Cooled:BGA; External Width - Metric:27.5mm; External Height - Metric:27.94mm; External Length - Metric:28mm; External Diameter - Metric:-; Product Range:960 SeriesRoHS Compliant: Yes