9605R1.7KL2.0
BEI Sensors
Category: Motion and Position Sensors
SENSOR LINEAR POSITION 1.7K 1%; Supply Voltage DC Min:-; Supply Voltage DC Max:-; Sensor Housing:Rectangular; No. of Pins:3 Pin; Output Current:-; Operating Magnetic Force Min:-; Product Range:9600 Series; No. of Pins:3Pins; Resistance:1.7kohm