A8G-107-1-24
Omron Electronic Components Europe B. V.
Category: Switches
SWITCH ROCKER DPDT RESET 20A; Illumination:Non Illuminated; Contact Configuration:DPDT; Switch Operation:-; Actuator / Cap Colour:Black; Switch Mounting:Panel; Contact Current Max:20A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:-; Product Range:A8G Series; Contact Current AC Max:20A; Contact Voltage AC Max:250V; Insulation Resistance:100Mohm