ABP2LSNT010BG2A3XX
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR, GAUGE, 10BAR, I2C, 3.3V; Operating Pressure Max:10bar; Sensor Output:I2C Digital; Pressure Measurement Type:Gauge; Voltage Rating:3.3VDC; Port Style:Single Axial Barbless; Supply Current:33.8nA