ABPMJJT015PGAA5
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR 15PSI RADIAL BARBLESS; Operating Pressure Max:15psi; Sensor Output:Analogue; Pressure Measurement Type:Gauge; Voltage Rating:5VDC; Port Style:Dual Radial Barbless; Supply Current:2.7mA; Product Range:ABP Series; MSL:MSL 1 - Unlimited