ALH126K351C064
Cornell Dubilier
Category: Capacitors
CAP, AEC-Q200, 12UF, 350V, FILM, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PP; Capacitor Case Style:Radial Box - 4 Pin; Capacitance:12µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Typical Applications:AC Filter; Capacitor Mounting:Through Hole