AR215F103K4R*
AVX
Category: Capacitors
CAP MLCC X8R 10NF 50V RAD; Capacitance:0.01µF; Voltage Rating:50V; Product Range:SkyCap AR Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X8R; Packaging:Cut Tape; Lead Spacing:5.08mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Capacitance Tolerance ±:± 10%; Capacitor Application:Automotive Qualified; External Depth:3.175mm; External Length / Height:5.08mm; External Width:5.08mm; Height:5.08mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Response Time:3.175ms