AS-10.000-18-SMD
Raltron
Category: Crystals and Oscillators
CRYSTAL 10MHZ 18PF HC-49S; Frequency Nom:10MHz; Crystal Case:SMD 13.5mm x 4.8mm; Frequency Stability + / -:50ppm; Load Capacitance:18pF; Frequency Tolerance + / -:30ppm; Product Range:AS-SMD Series; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Temperature Max:70°C; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); MSL:MSL 1 - Unlimited