AS-16.384-18
Raltron
Category: Crystals and Oscillators
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF HC-49S; Frequency Nom:16.384MHz; Crystal Case:Through Hole 11.35mm x 5mm; Frequency Stability + / -:50ppm; Load Capacitance:18pF; Frequency Tolerance + / -:30ppm; Product Range:AS Series; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Temperature Max:70°C; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); MSL:MSL 1 - Unlimited