ASC0402-15KFT10
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
RES 15K 1% 0.063W 0402 THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:15kohm; Product Range:ASC Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:63mW; Resistance Tolerance:± 1%; RoHS Compliant: Yes