ASC0603-2K2FT5
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
RES 2K2 1% 0.1W 0603 THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:2.2kohm; Product Range:ASC Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; RoHS Compliant: Yes