ASC0805-10KFT5
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
RES 10K 1% 0.125W 0805 THICK FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:10kohm; Product Range:ASC Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; RoHS Compliant: Yes