B43544A9477M000
Epcos (Part of TDK)
Category: Capacitors
CAP ALU ELEC 470UF 400V SNAP-IN; Capacitance:470µF; Voltage Rating:400V; Product Range:B43544 Series; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Quick Connect Snap-In; Diameter:30mm; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Height:45mm; ESR:0.13ohm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015)