B43644A5687M000
Epcos (Part of TDK)
Category: Capacitors
CAP ALU ELEC 680UF 450V SNAP-IN; Capacitance:680µF; Voltage Rating:450V; Product Range:B43644 Series; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Quick Connect Snap-In; Diameter:35mm; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Height:55mm; ESR:0.16ohm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015)