B72207S2321K101
Epcos (Part of TDK)
Category: Varistors
SUPPRESSOR; Voltage Rating VAC:320V; Voltage Rating VDC:420V; Product Range:AdvanceD Series; Clamping Voltage Vc Max:840V; Varistor Case Style:Disc 7mm; Peak Surge Current @ 8/20 S:1.75kA; Operating Temperature Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes